Zdravá pětka

Projekt zdravá pětka

Naše škola je přihlášena do projektu – Zdravá pětka. Tento vzdělávací program poskytuje Nadační fond Albert zdarma.

Vyučovací blok pro jednu třídu trvá dvě vyučovací hodiny a program vede lektor Zdravé 5, který zajistí všechny pomůcky i potraviny k výuce potřebné.

Program seznamuje děti s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocemzeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který děti plní a jsou rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírají „pětky“. Na závěr si odnesou vysvědčení a dárečky Zdravé 5. Výuka probíhá v prostorách školy, v dané třídě. Škole poskytuje nadace zdarma i vzdělávací materiály pro další procvičování tématu.

Na stránkách nadace můžou rodiče najít rady a tipy na recepty.