Co potřebuji ve školce?

• bačkorky s pevnou patou
  • oblečení do třídy (zástěrku nebo tepláčky)
  • náhradní oblečení v kapsáři ( punčocháče, ponožky, spodní prádlo, triko)
  • pyžamo s poutkem pro pověšení
  • zubní kartáček
  • látkový kapesníček / v kapsičce u bundy /
  • obuv - vždy dle ročního období s přihlédnutím k počasí a podmínkám MŠ (např. pískoviště, dopravní hřiště...)
  • 2 balíky papírových kapesníků na daný školní rok
  • 1 balíček vlhčených ubrousků
  • cvičební úbor – látkové kraťasy, bavlněné triko s krátkým rukávem

Oblečení  na pobyt venku:

• Podzim: sportovní oblečení, svetr nebo mikinu, punčocháče, pokrývku hlavy
  • Zima: sportovní oblečení – nejlépe oteplováky nebo kombinézu, teplou bundu, rukavice (nepromokavé, případně dvoje, pro malé děti raději palčáky), pokrývku hlavy, šálu, punčocháče, náhradní ponožky do třídy
  • Jaro: sportovní oblečení - nejlépe teplákové či šusťákové soupravy, ponožky, pokrývku hlavy
  • Léto: letní sportovní oblečení - triko, kraťasy, pokrývku hlavy, ochranný opalovací krém, sluneční brýle

Maminky nezapomeňte:

Oblečení i obuv by měla být označena jménem dítěte, neboť velmi často dochází k záměně oblečení navzájem mezi dětmi !!! Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuží, nůžkami, barvami, apod… z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části zvládnout samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku - do přihrádek v šatně. Oblečení, které nechcete aby dítě v  MŠ používalo (z důvodu ušpinění) vložte do závěsného pytlíku v šatně spolu s náhradním spodním oblečením, neboť nehoda se může stát v každém věku.

Hračky a mazlíčci:

Ve školce máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu. Výjimkou může být plyšová hračka, polštářek či jiná věc na kterou je dítě citově vázáno při usínání a při vzpomínce na rodiče. Hračky či mazlíčky pro sladší odpočinek dětí při příchodu do MŠ uložíme na vhodné místo, kde budou vyčkávat zájmu malého majitele nebo sledovat jeho hru během dne.