Ukázka canisterapie.

20.05.2021 23:41

Ukázka canistterapie.

Ve středu 26.5.  mohou děti  shlédnout v rámci výuky jednu z moderních metod. (zahrada MŠ)

Canisterapie je metoda, která využívá speciálně vedeného a cvičeného psa k pozivnímu psychosociálnímu vývoji člověka.

Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, kteří se cítí opuštěně. Například v dětských domovech, kde je pes pro děti kamarádem a tvorem, o kterého se musí starat, a tak se lépe srovnají se ztrátou rodičů.

U dětí se canisterapie nejčastěji využívá při práci v logopedii, rehabilitační praxi, u sluchově a mentálně postižených dětí. U autistů může pes dlouhodobým působením plnit roli prostředníka mezi jejich světem a okolím.