Školka v přírodě - pondělí 30.5.

30.05.2016 23:58

Haló, haló, hlásí se školka v přírodě - den první - pondělí 30.5.2016

Cesta nám uběhla jako voda - než jsme se v autobuse usadili, připoutali, sundali bundy a zkontrolovali batohy, byli jsme na místě.
Hodní tatínkové, kteří nás pronásledovali autem, nám z autobusu vyndali a odnesli na pokoje všechny kufry, což se nám moc líbilo a mohli jsme se v klidu všichni nasvačit. Naše paní kuchařky nám připravily housku s máslem a sýrem a k tomu jsme přikusovali jablíčko.
Dopoledne jsme si na posekaném hřišti zahráli fotbal, proběhli jsme se na chůdách, zacvičili s obručemi, pohoupali v houpacím vaku, pohráli na pískovišti a hajdy na oběd.
K obědu jsme měli čočkovou polévka - děti tam našly fazole i hrách, takže byla vlastně luštěninová. Hlavní chod byly kuřecí kousky na paprice s knedlíkem nebo těstovinami, a protože nechceme ztloustnout hned na začátku týdne, většina dětí si dala těstoviny, neboli vrtule.
Po dobrém obědě jsme si šli odpočinout, někdo dokonce usnul, hold čistý a čerstvý vzduch je tady lepší než v Pardubicích.
Odpoledne jsme se vydali prozkoumat zdejší lesy. Potkali jsme bylinkovou zahrádku a ke všem rostlinkám jsme přičichli a pojmenovali jsme si je. Hned u lesa jsme si natrhali první listy na čaj, byli to listy z lesních jahod, ten jsme si udělali po večeři a všem moc chutnal.
V blízkém lese jsme zjistili, že je zde hodně šišek a pařezů a začali jsme stavět domečky pro broučky, veverky, mravence a dokonce prý i pro jezevce. Vytvořili jsme šiškovou dálnici mezi dvěma lesními domky a moc se nám to povedlo - koukněte se na fotky.
Prošli jsme se dál po lese, poslouchali u rybníka žabky a jejich žabí koncert a tajnou cestou jsme šli zpět k našemu penzionu.
K večeři jsme měli francouzské brambory a zelný salát s mrkvičkou - nemělo to chybu.
Před večerní očistou jsme si něco málo vybarvili a nakreslili do našich přírodopisných sešitů, přečetli první dopisy, od Vás rodičů, dali jsme si první pusu na dobrou noc a řekli si, co nás čeká zítra za velké dobrodružství.
Všechny děti už spí, s Vašimi pohledy pod polštářkem. Kdopak se asi první vzbudí a kolik asi bude hodin? Snídaně je v osm.
Mějte se hezky - zdraví Vás Vaše paní učitelky - Iva, Ivča, Silvinka, Danča, Monika a Šárka.
Jdeme už taky do hajan.

PS fotky Ptáčat dáme na web během zítřka - máme jenom jeden kabel.