Školka v přírodě - čtvrtek 2.6.

02.06.2016 21:56

Haló, haló, hlásí se školka v přírodě - den čtvrtý - čtvrtek 2.6.2016

Milí rodiče, tak jsme zase tady s aktuálními zprávami.
Zpráva první - jsme všichni zdraví, jen máme pár kousanců od komárů, ale to nám nevadí, jen nás to svědí - přežijeme.
Zpráva druhá - počasí nám stále přeje, sluníčko se na nás směje.
Zpráva třetí - zítra jedeme domů - to to ale uteklo.

Jaká byla u nás noc?
U Sluníček, tzv. padací - dvě děti nám žuchly z postýlky, ještě že i s peřinou, padaly tak do měkkého.
U Ptáčata, tzv. Šv. kupka - dvě děti se nastěhovaly k paní učitelce Ivě Míčové - musely se všichni / děti i Ivča/ otáčet na povel  - postel byla pro ně těsná - vyspaly se ale do růžova.
Jinak se nic zvláštního během noci neudálo, děti spaly jako dudci.
Dopolední programy měly děti rozdílné.
       Ptáčata šla do lesa hrát číselné hry na postřeh, logické uvažování a orientaci v prostoru - děti byly rozdělené do 5 družstev s pěti barvami - úkolem bylo najít stejné číslo, se stejnou barvou a zároveň soutěžit za své družstvo a najít celou číselnou řadu. Hru hrály s různými obměnami a dosti je to bavilo.
     Sluníčka se zase vydala směrem k potoku a cestou pozorovala všechny možné živočichy, které potkala, a že jich bylo - mravence, mouchy - ty děti chytaly do sítěk na motýli - chrousty, vážky, berušky, mšice, střevlíky, komáry a hlemýždě, kteří dokonce dělali  tuli, tuli.
     U potoka dětem Danča vylovila nymfy komárů a nabrala si pěkně do bot. Všechno jsme pozorovali v krabičkách s lupami. Děti sbíraly vše, co se hýbalo a moc je to bavilo.
     Cestou k rybníku se Sluníčka učila foukat na ostřicí, kterou si dala mezi palečky. Vytrvalci to dokázali  - Abrahám to zvládnul jako první a velmi rychle, vyluzoval velmi zajímavé zvuky, pak se to povedlo Michalovi, toho až z foukání  bolelo za ušima a vytrvalá byla i Anička, zvuky vyloudila po delší době, ale měla z toho strašnou radost.

Dopoledne uteklo rychle a všichni jsme mířili směrem k jídelně, k obědu jsme měli těstoviny, masové kuličky s rajskou omáčkou - snědli jsme vše, co nám pan kuchař navařil.
     Po poledním odpočinku jsme si všichni šli zasportovat na hřiště, a jelikož při jakémkoliv sportu člověku vyhládne, s chutí jsme snědli připravenou svačinku.
    Ve čtyři hodiny  jsme se všichni sešli v učebně u Ptáčat  na závěrečné diskotéce, kde jsme si pořádně zařádili a kde jsme hlavně s dětmi vyhodnotili celý pobyt ve školce v přírodě. Každý nám řekl, co se mu tady líbilo a o čem, Vám rodičům, budou doma vyprávět. Pokud z nich nic nevydolujete, tak podle sešitu, který tady průběžně doplňujeme, vše zjistíte.
     Večeře zase neměla chybu - propečené kuřátko s rýží bylo vynikající, jako všechno jídlo, které nám tady pan kuchař uvařil. Závěrečné mlsání všemu dalo tu pravou třešničku na dortu - nanuky byly tou pravou třešničkou. Děti šly už na jisto a některé si vybraly nanuk stejný jako minule, některé opět váhaly a byly i tací, kteří chtěly zkusit něco jiného a tak to má být i v životě. Někdo ví celý život, co chce, někdo je váhavý střelec a někdo celý život zkouší nové a nové věci.
    Po večeři nastala opět proudová očista a pak rychle do pyžámek a do učebny, kde jsme dodělávali poslední úkoly ze sešitů. Večer byla poslední " líbačka" a pomuchlání a každý chtěl rychle usnout, jen aby už bylo ráno, protože to nastane den, kdy se pojede domů, každý za svou maminkou, tatínkem, za všemi, které Vaše děti mají nejraději.

Teď něco pro Vás,od nás paní učitelek:

Milí rodiče, jsme rády, že jsme tady Vaše děti poznaly i z jiné strany mince a ony zase nás, paní učitelky. Každý je totiž jiný ve školce, kde jsme spolu pár hodin a jiný po delším společném soužití, vždy to přináší jiný pohled na danou situaci.
Máte skvělé děti a hlavně vždycky záleží na nás dospělých, jaké základy jim dáme, než nám odletí z hnízda a o to se snažíme i my, jak ve školce, tak i nyní tady. Až v pátek přijedeme, tak si je pořádně pomuchlejte, protože i když Vám budou vyprávět sebe lepší zážitky, které tady s námi prožily, vždy  pro ně byly nejcennější jen a jen Vaše pohledy a na nich napsané Vaše povídání, na to se těšily z celého dne nejvíce.

Tak zítra se tady ještě naobědváme a máte nás doma kolem 13,30 hod.

Ještě pár hlášek od Ptáčat -
Paní učitelka Ivča povídá dětem: " Děti teď půjdeme přes neposekanou louku, vysokou travou a to pěkně za sebou, jako husy, jedna za druhou", najednou jedno dítě upadlo a druhé za ním hlásí: " Pozor, jedna husa spadla."

Na Veselém kopci: " Děti, proč měli dříve téměř v každém stavení krávu?", na to odpoví Samuel: "Protože snášela mléko."

V lese u posedu: "Děti k čemu slouží posed?", rychlá odpověď od Theušky:"Pro myslivce a také se z něj dá pozorovat migrace ptáků"

Cestou na Veselý kopec povídá Honzík Venzara:" Ježíši, před náma je další hrůzokopec".

"Děti, jaké slovo začíná na písmeno P?" První aktivně zareagovala Karolínka V.:  "Prdel".

Při návštěvě  staročeské hospody na Veselém kopci děti s kelímkem Kofoli vesele skandovaly:" Ať žije pivo, ať žije Kozel, ať žije Rychtář"!

Ella Kubíčková Silvince:" Paní učitelko, vy jste tak prima, že byste se mohla oženit s mojí maminkou a měla bych mamky dvě, ale taťka mi stačí jen ten můj jeden"!

Mějte se hezky, děti spí a my jdeme balit kufry, kdyby jste našli něco, co jsme tam omylem přibalily, od spolubydlících dětí, doneste to v pondělí do školky - bude čenč.
Zdraví Vás Vaše paní učitelky - Iva, Ivča, Silvinka, Danča, Monika a Šárka.