Karanténa ve třídě Sluníček

24.11.2020 10:26

Informace pro rodiče dětí ve třídě Sluníček - karanténa

Vážení rodiče informujeme Vás.
Ve třídě Sluníček je jedno dítě pozitivní na Covid_19.
Děti jsou nahlášené na hygieně v Pardubicích pro možný odběr testů. Pouze se objednejte na odběrovém místě.
Fišerová Šárka ředitelka školy

Krajská hygienická stanice informuje rodiče =
Informace pro rodiče dětí v kontaktu s covid pozitivní osobou
Váš syn/dcera  byl/a  ve styku s osobou covid pozitivní, proto  je mu nařízena karanténa po dobu 10ti dnů ode dne posledního kontaktu (18. nebo 23.11.2020) s pozitivně testovanou osobou, tj. od 18. 11. do 28.11.2020  včetně, pro děti, které přišly do styku s nakaženou osobou 18.11. a v tento den byly ve škole přítomné.

Pro děti, které byly ve škole až od 23.11. a v tento den přišly do styku s další pozitivně testovounou osobou, je nařízená karanténa od 23.11. do 2.12. včetně.
Osobám, kterým bylo nařízeno karanténní opatření, bude proveden v rozmezí 5. – 7. dne od posledního kontaktu (18. a 23.11.2020) s pozitivně testovanou osobou RT – PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2. Po obdržení negativního výsledku testu z laboratoře a ukončení karanténního opatření, které je v délce trvání 10ti dnů, může dítě/žák opět nastoupit do školského zařízení, pokud nemá žádné klinické příznaky. V případě výskytu klinických příznaků je nutné kontaktovat dětského praktického lékaře.
Tímto vyhlašuje Krajská hygienická stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích, prostřednictvím ředitelky mateřské školy Benešovo nám., Pardubice,  Rozhodnutí o karanténě.
Elektronická žádanka na RT - PCR test bude vystavena pracovníky Krajské hygienické stanice. Zákonní zástupci dětí se dostaví s dětmi do jakékoliv laboratoře, která provádí vyšetření na Covid 19 (rodiče si sami rezervují termín ve vybraném odběrovém místě, přes webové stránky), kde bude při testu předložena kartička pojišťovny dítěte a sděleno jejich rodné číslo.  Laboratoř si žádanku vygeneruje sama ze systému již zadaných žádanek.
V době karantény je nutné:
1) zdržovat se pouze v místě bydliště a omezit styk s ostatními osobami,
2) sledovat svůj zdravotní stav, průběžně si měřit tělesnou teplotu (2x denně – ráno a večer), a při objevení se některého z klinických příznaků - zvýšená teplota (nad 37 °C) až horečka (nad 38 °C), kašel, dušnost, dýchací obtíže, bolest v krku, bolest, svalů, bolest kloubů – oznámit tuto skutečnost neprodleně distanční formou (tj. telefonicky / e-mailem), svému praktickému lékaři a řídit se jeho pokyny;
3) po dobu karantény
a) vykonávat činnosti, které jsou běžnou součástí života, tak, aby se riziko šíření infekčního onemocnění minimalizovalo – zejména přísně dodržovat pravidla osobní hygieny, provádět časté mytí rukou mýdlem a vodou, příp. používat dezinfekční prostředek na bázi min. 70 % alkoholu, nebo dezinfekční prostředek s plně virucidním účinkem (tj. účinný i na viry) dle návodu na etiketě výrobku, používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami,
b) provádět průběžně ohniskovou ochrannou dezinfekci v domácnosti dezinfekčními prostředky s plně virucidním účinkem, a to dle návodu na etiketě výrobku.
Bezodkladnost výše uvedených opatření je důležitá z důvodu možného ohrožení zdraví širšího okruhu obyvatel infekčním onemocněním, neboť při nerespektování opatření by se osoba podezřelá z nákazy mohla stát zdrojem nákazy a mohla by sama infekční onemocnění dále šířit.