karanténa ve třídě Ptáčat

04.11.2020 08:46

Vyhlášení karantény pro děti ze třídy Ptáčat.

Dle sdělení Krajské hygienické stanice dne 4. 11. v 8:30, je dětem ze třídy Ptáčat, které byly přítomny ve školce v pondělí 2. 11. a v úterý 3. 11., nařízena karanténa kvůli poslednímu úzkému kontaktu s osobou, u níž byl zjištěn pozitivní výskyt nemoci SARS Cov19.

Karanténa je nařízena zpětně od pondělí, 2. 11. 2020 do středy, 11. 11. 2020 včetně, tj. 10 dní od kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

KHS byly zaslány iniciály dětí a zákonných zástupců. KHS děti zaregistrovala do systému pro odběr vzorků. Zákonný zástupce objedná dítě na testy v odběrném místě, nejlépe 5. – 7. den karantény / pátek 6. 11. –  neděle 8. 11. /.

Dítě může zpět do mateřské školy pouze v případě prokázání negativních výsledků testů, ve čtvrtek 12. 11. 2020.

Děkujeme všem rodičům v této nelehké době za součinnost a dodržování pokynů KHS.

Žádáme rodiče, aby zároveň dítě po dobu karantény odhlásily ze stravy a to v aplikací odhláška.

Ostatní děti ze tříd Kuřátek, Motýlků a Sluníček mohou nadále chodit do mateřské školy.

Žádáme rodiče o důsledné dodržování hygienických opatření - nošení roušek v prostorách školy, odstupy 2 metry, dezinfekce rukou při vstupu do budovy.

Informujte neprodleně školu v případě možných příznaků onemocnění Vašeho dítěte!

Nadále sledujte naše stránky, v případě dalších změn Vás budeme neprodleně informovat.

Fišerová Šárka řediteka školy