Informace ke stávce škol 27.11.2023

22.11.2023 10:48

Vážení rodiče, naše mateřská škola bude 27. 11. otevřená. Podporujeme ale stávku, kterou vyhlásily školské odbory.

Nesouhlasíme s ministerstvem školství a s vládou ČR, které chystanými úsporami řeší snižování rozpočtu České republiky na příští kalendářní rok a nehledají úspory v jiných resortech.

Zejména nesouhlasíme s těmito opatřeními:

1. Se snižováním počtů zaměstnanců ve školních jídelnách/ kuchařek/ a správních zaměstnanců / uklízeček a školníků/.
  2. Se snižováním platů nepedagogických pracovníků o 2%, i když jejich současné platy jsou na úrovni 50 - 60% průměrné mzdy v České republice.
  3. Se snižováním počtů odučených hodin u pedagogů a hlavně s tím, že toto snižování bude vést ke zhoršení vzdělávání dětí a žáků na všech stupních škol a povede k propouštění učitelů na školách.

zaměstnanci mateřské školy