Halo, halo, hlásí se školka v přírodě

15.06.2015 23:00

Haló, haló, hlásí se školka v přírodě.

Milí rodiče, hlásíme se ze školky v přírodě - den první - pondělí 15.6.
Cesta z Pardubic utíkala rychle, než jsme před Chrudimí zjistili, že Míšovi chybí batůžek, v kterém měl bačkůrky a pláštěnku, tedy důležité věci, ale Michalova maminka byla tak rychlá a pohotová, že za Chrudimí nás dohonila a batůžek nám předala.

Do penzionu jsme dojeli všichni - 22 Sluníček, 16 Ptáčátek, 17 dětí z Češkovky a všechny paní učitelky / Iva, Ivča, Danča, Žanda, Dana, Šárka, Hanka a Katka. Jen co jsme vystoupili, zbaštili jsme svačinku, kterou nám zabalily naše paní kuchařky, k tomu jsme zakousli jablíčko a hurá do pokojů. Paní učitelky nám zkontrolovaly kufry, zjistily, že máme dostatek věcí na převlečení a proto jsme si vyndali tepláky a mikiny a hajdy ven.

Na oběd jsme měli - neočekávaně změna v jídelníčku - česnekovou polévku s vajíčkem a opečeným chlebem a segedinský guláš s knedlíkem. Chutnalo nám.

Po poledním odpočinku jsme se vypravili do blízkého lesa, kde jsme z nasbíraných klacíků, šišek, mechů a kapradí stavěli domečky pro broučky, mravence a lesní skřítky. Všem se nám moc povedly a dokonce se našel první nájemník - šneček s ulitou. Stavby nás zmohli a tak jsme se pustili do svačinky - chleba se šunkovou pomazánkou a doplnili jsme energii nějakou sladkou mňamkou od maminek.

Jak tak pojídáme a mlsáme, přišla za námi Stelinka a ptá se: " paní učitelko, kdy si mám sníst ten řízek?"," a jaký řízek Steli :" no přece ten, co mi dala maminka na cestu do batůžku". Nedala si říci, sedla si kolem pařezu s Natálkou, Kájou, Rozárkou a Raduškou a řízek zblajzly, jen se za ním zaprášilo.

Další cesta vedla do neznáma, přes dřevěný mostek, pod kterým tekl potok, kde jsme pozorovali pulce, kolem rybníku, kde jsme poslouchali kvákání žabek, přes louku, kde jsme si zahráli na plácavou honičku. Cestou jsme hledali neznáme květiny a vyprávěli jsme si, která kytička je bylinka a jak nám pomáhá. Nasbírali jsme si květ černého bezu a domluvili jsme se, že si před spaním uvaříme bezinkový čaj.

K večeři jsme měli pečené kuřátko s bramborovou kaší a mrkvový kompot - některé děti si ještě přidaly - čerstvý vzduch dělá divy. My, paní učitelky, ale asi budeme muset večer oběhnout aspoň 10 x penzion.

Po večeři Vám děti nakreslily obrázky na korespondenční lístky, určitě Vám dojdou -  do čtvrtka.

Večerní očista /sprchování / proběhla dobře - dětem se strašně líbila - prostě proudová metoda.
Dětem jsme rozdaly první pohledy, aby si je mohly dát pod polštářek a lépe se jim usínalo. Zafungovalo to, děti spí jak dudci a my plánujeme zítřejší hru - "Poklad krále Immanuela" - co to asi bude???

tak zítra - mějte se hezky

Vaše paní učitelky