11.6.2014 - Zážitky ze školky v přírodě - den třetí

11.06.2014 10:38

Haló, haló, hlásí se školka v přírodě.

Dnes je 11.6. - středa- a my máme za sebou třetí den společného pobytu ve školce v přírodě za sebou.

Co je u nás nového?

Ráno bylo zase kouzelné, sluníčko nás zašimralo na nosíky, ranní mlha nad rybníkem přivála dobrou náladu a kručení v bříšku nás nasměrovalo do jídelny.

Snídaně probíhala zase jako včera, až na to, že obložný hamburger si děti rozmyslely a zvolily jednoduchou variantu - máslíčko s medíkem nebo s marmeládou. Po snídani jsme vyšly - my děti ze Sluníček - plánovat trasu pro hledání pokladu pro děti z Ptáčat. Tentokrát jsme vymyslely těžké úkoly a i složitou, trnitou a až rafinovanou cestu. Cesta vedla lesem, ale i přes posečené pole. Fáborkami jsme kličkovaly směr cesty sem a tam, stejně jak zajíc kličkuje před myslivcem. Na konci cesty jsme důkladně schovaly náš poklad a čekaly zda nás děti z Ptáčat najdou, ale oni šly úplně někam jinam. Našly jsme si totiž normální a jednoduchou schovku - schovaly jsme se za domek. Po chvílí tápání nás Ptáčata našly, poklad jsme samozřejmě snědly, byl zase moc dobrý. Bylo 11,30 a zase nám kručelo v bříšku. K obědu jsme měly rajskou s těstovinovými vrtulemi a masíčkem. Talíře, které jsme dávaly na vozík,byly jako znovu umyté. Byly jsme znaveni a tak jsme si šly chvíli schrupnout. Někdo spinkal dlouho a někdo si mohl po krátkém odpočinku jít do učebny malovat do sešitu " zážitků". A už byl zase čas na svačku - dnes nám paní kuchařky připravily česnekovou pomazánku. Někdo si namazal chlebík méně, ale byly tací, kteří měly na chlebíku pěknou vrstvu a ještě si přidaly. Po svačince jsme si šly trošičku zaskotačit na travnaté hřiště. Písničky nás roztančily a pod vedením Danušky - paní učitelky z Ptáčat- jsme tancovaly jako na diskošce. Kolem páté odpoledne nás paní učitelky vypulírovaly a umyly, abychom si mohly déle užít společný večer při opékání vuřtíků. Opečení špekáčci byly moc dobří, někdo snědl dva, někdo si dal jen opečený chlebíček. A teď to nečtěte - chvíli jsme skotačily na houpačkách, hrály hru "Na třetího" a pak nám paní kuchařky donesly koláč s tvarohem a se švestkami- to bylo něco, to jste ještě nejedli - PS - ale do této hodiny, to jest - 23,30 nikdo není na WC, nikdo na WC nesedí a ani nad WC nestojí. Na obloze se ale najednou začaly natahovat mraky, ale to nám nevadilo, my jsme byly najezení, vyřádění, a dokonce umytí, že jsme mohly jen vypucovat zoubky a hajdy na kutě. Samozřejmě jsme uslnuly zase jako špalci - koukněte se na nás na fotkách. Zítra máme naplánovaný výlet na Veselý kopec - to se nasmějeme až zabloudíme.

Zdravíme všechny - Vaše paní učitelky - Šárka, Ivča, Danča, Iva a Dana